V. ISERSC/Çevrimiçi / Anasayfa

V. ISERSC/Çevrimiçi, Anasayfa


5. Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Öğrenci Kongresi (ISERSC) Kongre Programına buradan ulaşabilirsiniz.

Değerli Akademisyenler ve Öğrenciler,

5. Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Öğrenci Kongresi 22-23 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Uluslararası nitelikte olan kongrenin amacı belirlenen alanlarda çalışan genç araştırmacılar ve akademisyenler için fikirlerini, araştırma sonuçlarını ve tecrübelerini paylaşabilecekleri bir ortam yaratmak, öğrencileri akademik anlamda desteklemek ve güncel bilimsel gelişmeler üzerine kültürel bir tartışma platformu oluşturmaktır.

Alanında önde gelen, seçkin akademisyenlerin ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleştirilen kongreye, İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Ekonometri vb. alanlarda öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademisyenler başvurmuştur. Kongreye gönderilen her çalışmada en az bir yazarın lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olması zorunludur.

Kongrenin dili İngilizce ve Türkçe’dir. Kongrede tam metin olarak sözlü sunulan tüm bildiriler online ortamda yayımlanan  tam metin bildiri kitabında basılmıştır. Kongrede kabul özet bildiri sayısı 135, tam metin sayısı ise 48’dir. Ayrıca kongreye gönderilen tam metinler arasından seçilen; 9 adet tam metin Sosyal Bilimlerde Güncel Gelişmeler Ekonomi ve Politika, 10 adet tam metin ise Sosyal Bilimlerde Güncel Gelişmeler İşletme ve Finans isimli e-kitapta yayımlanmıştır.

ISERSC Düzenleme Kurulu