Çağrı Metni

7. Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Öğrenci Kongresi (ISERSC)

2-3 Mayıs 2024 BAKÜ/AZERBAYCAN

 

Değerli Akademisyenler ve Öğrenciler,

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Türk Dünyası İktisat Fakültesi’nin ortaklaşa olarak düzenlediği 7. Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Öğrenci Kongresi (ISERSC) 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Türk Dünyası İktisat Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Kongremizde sosyal bilimler alanında ulusal ve uluslararası tüm çalışmalara yer verilerek genç araştırmacılar ve akademisyenlerin tecrübelerini paylaşması, güncel bilimsel gelişmelerin tartışılması ve çok yönlü katılım prensibiyle hazırlanan çalışmaların sunulması amaçlanmaktadır.

Alanında önde gelen, seçkin akademisyenlerin ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleşecek olan 7. ISERSC, sosyal bilimler temel alanında öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademisyenlerin katılımına imkân sağlamaktadır.

Kongremiz Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi, Kırgızistan Türkçesi, Kazakistan Türkçesi, Özbekistan Türkçesi, Türkmenistan Türkçesi ve İngilizce olarak yazılan akademik çalışmaları kabul etmektedir. Kongrede tam metin olarak sözlü sunulan tüm bildiriler online ortamda yayımlanacak olan tam metin bildiri kitabında basılacaktır. Tam metin bildiriler arasından seçilecek bazı çalışmalar ise “Sosyal Ekonomik Araştırmalar Dergisi” ve “Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi”’nde yayımlanacaktır.

Sizleri 2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde 7. Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Öğrenci Kongresi’nde görmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Not: Bildiri gönderebilmek için aşağıdaki sayfadan kayıt olmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için info@isersc.org adresine e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

ISERSC.org